У 2019 році власники приватних сонячних електростанцій зобов'язані переукласти договір з ОБЛЕНЕРГО
У 2019 році власники приватних сонячних електростанцій зобов'язані продавати електроенергію за договорами перезаключенным
Якщо раніше договір необхідно було укладати з ОБЛЕНЕРГО, то зараз – з постачальником універсальної послуги. Укласти договори з новим постачальником електроенергії необхідно до 1 січня 2019.
Про даному нововведенні повідомила прес-служба Національної комісії, яка здійснює держконтроль енергетичної та комунальної сфери послуг (НКРЕКП).
З початку 2019 року ОБЛЕНЕРГО буде включати дві компанії:
1.Постачальника універсальної послуги
2.Оператор розподільних мереж
Відповідно, власники прибудинкових СЕС і ВЕС повинні підписати з новим постачальником два договори: на постачання електроенергії та договір купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом.
Як відзначають в НКРЕКП, щоб продавати електроенергію за «зеленим» тарифом споживач підписує додаток до договору про постачання електричної енергії з постачальником універсальних послуг.
При цьому, дата введення станції в експлуатацію не змінюються, так само не змінюються «зелені» тарифи. Новий договір повинен укладатися на умовах діючих договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом укладених до 1 січня 2019 року.
Напомним, по данным Госэнергоэффективности, в Украине работающие более 6000 придомовых солнечных электростанций общей мощностью 121 МВт. Это составляет около 10% от всех мощностей солнечной энергетики в стране.
Лидерами по количеству солнечных станций стали Киевская (727), Днепропетровская (694), Тернопольская (522), Кировоградская (401) и Ивано-Франковска (363) области.
Частные домохозяйства могут устанавливать солнечные и ветроэлектростанции мощностью до 30 кВт, и продавать разницу между потребления и производством по «зеленому» тарифу. Чем раньше было построена станция, тем выше тариф.
- 28 грудня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України №1325 для всього населення України з 01.01.2021 встановлено єдиний тариф в розмірі 1 гривня 68 копійок на весь обсяг споживання.
- Так, електрокарами вже нікого не здивувати і так, автомобілями на сонячних батареях теж, але коли електрокар на сонячних батареях переходить в серійне виробництво, то це вже стає цікаво!